Chladicí kapaliny

Chladicí kapaliny

Chladicí kapaliny – kvalitní výrobky zabrání poškození motoru

Vozidlem stále cirkuluje přibližně 150 litrů chladicí kapaliny za minutu. Bez správné ochrany chladicí soustavy vytváří voda, vysoké teploty a rozdíly tlaku ideální podmínky pro vznik koroze a kavitace. Důsledky: Poškození motoru a v nejhorším případě selhání celého systému. Při doplňování a výměně chladicí kapaliny jsou pro Bosch Car Service tedy preferovanou volbou výrobky špičkové kvality od renomovaných výrobců.

Chladicí přípravky špičkové kvality

Chladicí přípravky špičkové kvality

Voda, vysoké teploty a tlakové rozdíly vytvářejí ideální podmínky pro korozi a kavitaci, ke kterým dochází v chladicím systému. To může mít za následek vznik hlubokých děr v kovu a v dlouhodobém horizontu poškození hlavy válců, vložek válců a čerpadla chladicí kapaliny. Autoservisy Bosch Car Service proto raději používají chladicí přípravky vysoké kvality, které splňují specifikace jednotlivých výrobců vozidel nebo motorů.

Doporučujeme: Pravidelná výměna filtru a oleje

Filtry, oleje a chladicí kapalina by se měly kontrolovat v pravidelných intervalech odborníkem a musí se měnit podle specifikací výrobce vozidla. Jde o jediný způsob, jak zabránit ztrátám výkonu motoru a snížit riziko koroze či předčasného opotřebení. V ideálním případě byste měli zajet s vašim vozidlem do autoservisu sítě Bosch Car Service po ujetí každých 15 000 km nebo alespoň jednou za rok.

Další informace a cenné rady

Diagnostika motoru

Z technického hlediska jsou automobily stále sofistikovanější a představují stále náročnější výzvu pro autoservisy. Jediným způsobem, jak ušetřit čas při hledání závad, je využívat diagnostiku motoru na bázi softwaru - a pro tuto práci jsou v každém ohledu Bosch Car Service ideálně vybaveny.

Diagnostika motoru

Výhody jedním pohledem:

  • Nejmodernější diagnostika pro hledání závad
  • Autoservisy s nejnovějším testovacím vybavením a speciálním softwarem
  • Plně kvalifikovaný personál autoservisu díky pravidelnému dalšího vzdělávání

Inspekce

Pravidelná údržba vozidla je jediný způsob, jak okamžitě detekovat a opravit závady či poruchy. Důkladný servis má vždy smysl - ať už máte v úmyslu nadále pokračovat v jízdě se stejným vozidlem nebo zajistit jeho dobrou prodejní hodnotu. Bosch Car Service dokáže zajistit odbornou kontrolu a údržbu bez ztráty záruky výrobce.

Inspekce

Výhody jedním pohledem:

  • Pro všechny modely vozidel v každém stáří
  • Kompletní se zárukou výrobce a mobility
  • Záznam všech prací do servisní knížky